סוגים של מצבות שנפוצים בישראל

March 27 2023doritr

כאשר אדם נפטר מהעולם, קרוביו מתאבלים עליו. מדובר על סיטואציה קשה ומורכבת ביותר. יחד עם זאת, עם כל האבל הגדול, נדרשים קרוביו לדאוג לסידורי הלוויה, לשבעה ולאחר מכן לרכישת מצבה שתציין את מקום קבורתו. כיום ניתן למצוא לא מעט קבלני מצבות וכל שנותר זה למצוא את הקבלן המקצועי ביותר, אשר יציע לכם מגוון סוגי מצבות שונות מהן תוכלו לבחור את המצבה המתאימה ביותר לאדם שנפטר, הן מבחינת האופי הייחודי שלו, הן מבחינת סוג המצבה הרלוונטית למקום קבורתו, גודל המצבה, העיצוב שלה, הצבעים שלה ועוד. בסופו של דבר, המצבה מהווה גל עד של האדם שהלך לעולמו וחשוב ביותר לדייק בבחירתה על מנת שכל פעם שתפקדו את הקבר של הנפטר, תוכלו לקרוא את מה שכתוב על המצבה, להיזכר בו, לדבר אתו, להתגעגע.

מהן האבנים הנפוצות ביותר לבניית מצבות?

בישראל כיום ישנן כמה אבנים נפוצות ביותר לצורך בניית מצבות:

אבן ראשונה היא אבן חברון. מדובר על אבן שהמקור שלה הוא בסלע גיר קשה שחוצבים בהרי ירושלים. האבן מגיעה בצבעים בהירים בגווני קרם, חול, לבן, צהבהב ובז’. חשוב לדעת כי מדובר על האבן הנפוצה ביותר כיום בישראל ולא מעט אנשים בוחרים בה לצורך בניית מצבה ליקיריהם. ניתן למצוא את האבן המדוברת בבתי העלמין הצבאיים. היא מייצרת אווירה של ממלכתיות, אחידות וכבוד.

סוג נוסף של אבן הרלוונטית למצבות היא השיש הטורקי. מדובר על סוג אבן אשר מייבאים מטורקיה. גוון האבן המדוברת יהיה בין אפרפר לתכלת וניתן למצוא אותה בדוגמאות שונות. מדובר על אבן יקרה יותר מסוגי אבנים אחרות המוצעות כיום עבור מצבות, אך קל מאוד לעבד אותה וכן ללטש אותה ועל כן, לא פעם בוחרים דווקא בה עבור בניית מצבה מתוך ידיעה כי התוצר הסופי יהיה הכי מדויק שיש.

עוד סוג אבן נפוצה היא הגרניט. מדובר על אבן קשה שמייבאים ממדינות ברחבי העולם והיא נחצבת בעומק של האדמה. מעבר לעובדה שמדובר על אבן קשה ביותר, הרי שהיא גם מאוד עמידה, חזקה ואיכותית. היא מגיעה בכמה צבעים כאשר הצבעים הדומיננטיים ביותר הם אדום, אפור ושחור. מצבה אשר בונים מאבן הגרניט תהיה מצבה עם נוכחות שתבלוט מאוד. המחיר של אבן הגרניט מאוד יקר, אך אין ספק שכאשר רוצים לבנות מצבה איכותית שתהיה עמידה בפני כל תנאי מזג האוויר, מדובר על האבן הטובה ביותר לבחור בה.

סוג נוסף של אבן היא הסלייב או בכינוי אחר: אבן ירושלמית. באבן המדוברת השתמשו לא מעט לצורך בניית מבנים שונים בירושלים ובסביבות ירושלים. יש לה מראה טבעי ובד בבד פרטי והיא מגיעה בגוונים של צהוב, ורדרד ואדום. לא פעם משלבים את האבן המדוברת עם סוגי אבנים נוספות אשר מעניקות את ההרגשה של חיבור למסורת ולטבע.

סוג נוסף הוא האבן הגלילית אשר חוצבים אותה בגליל על אזוריו השונים. מדובר על אבן קשה מאוד אשר מגיעה בגוונים של חום כהה או בהיר, אדמדם ובז’. אם אתם מעוניינים שהמצבה תהיה בעלת מראה כמה שיותר טבעי, הרי שאין ספק כי מדובר על האבן הנכונה לבחור בה.  מעבר לכך היא מאוד חזקה ועמידה והיא מאפשרת למצבה להחזיק מעמד בצורה הטובה ביותר לא מעט שנים.

אם אתם מחפשים מצבות בראשון לציון ואינכם יודעים איזה מצבות לבחור, חשוב מאוד שתבחרו בקבלן מצבות שיסייע לכם להבין איזו אבן תהיה המתאימה ביותר לצרכים שלכם, לתקציב שלכם ועוד.

Share:

lemexico

הישארו מעודכנים