מדריך לבעלי דירות לקידום התחדשות עירונית בבניין

August 24 2022doritr

התחדשות עירונית, בין אם בפרויקט פינוי בינוי ובין אם בפרויקט תמ”א 38 מהווה תהליך מורכב וארוך. בעלי דירות אשר רוצים להתחיל ולקדם את התהליך חייבים להכיר את השפה של התחום וכן את אנשי המקצוע ואת התהליכים, כך לדוגמא: ידוע כי עבור התחדשות עירונית בתל אביב ניתן למצוא מגוון יזמים שונים שיכולים לבצע את הפרויקט, אך אין ספק שכדאי לבחור בחברה יזמית שמכירה היטב את הפרויקטים המדוברים ויודעת כיצד להוציא אותם לפועל בצורה הטובה ביותר.

כיצד מקדמים פרויקט התחדשות עירונית?

הנה כמה צעדים חשובים שיש לבצע בכדי לקדם פרויקט התחדשות עירונית:

ראשית כל, יש לדבר ולגבש הסכמות בתוך הבניין בין בעלי הדירות עוד טרם פונים לחיפוש אחר עורך דין או חברה יזמית שתוציא את הפרויקט המדובר לפועל. יש לעשות אספת דיירים ולהבין האם יש לכם רוב להסכמה לביצוע הפרויקט. חשוב מאוד להסביר לכלל בעלי הדירות מהי המשמעות של הפרויקט, מהם לוחות הזמנים ומהם המכשולים שיכולים לצוץ בדרך. כמובן שחשוב להזכיר את התוצאה הסופית שתהיה דירה מתוחזקת יותר, בניין חזק יותר, דירה מורחבת ועוד. אם בעלי הדירות מסכימים על כמה עקרונות כבר מהשלב הראשון יהיה לכם קל יותר כאשר יגיעו לפעילות מול אנשי המקצוע הקשורים לפרויקט בחזית אחידה ומסודרת.

התחדשות עירונית

צעד שני שיש לנקוט בו הוא לפנות למנהלת התחדשות עירונית בעיר או למנהל ההנדסה. אחרי שבעלי הדירות מגיעים להסכמות ראשוניות ומעוניינים לקדם את התהליך, חשוב מאוד לקבל מידע על המסלולים השונים וכן על מדיניות עירונית והיתכנות תכנונית. הכתובת הראשונה שיש לפנות אליה היא מנהלת התחדשות עירונית בעירייה אם קיימת כזאת ואם אין כזאת אז למנהל ההנדסה ומהנדס העיר. חשוב מאוד לפנות אל הגורמים הללו עוד טרם מתקשרים עם בעלי המקצוע שכן הדבר יסייע להבין מה המסגרת התכנונית של הפרויקט העתידי יכולה לגלול, מה נמצא על הפרק מבחינת המדיניות העירונית ומה אי אפשר לקבל.

צעד חשוב שלישי הוא ללכת ולראות פרויקטים שהסתיימו או מצויים בביצוע. אם תרצו לראות פרויקטים של חברת קרסו נדל”ן על מנת להבין במה מדובר, חשוב שתבררו היכן הם ממוקמים וגשו לצפות בהם. כמו כן, כדאי לקבוע פגישה עם נציגות המבנה בו התבצע הפרויקט או מתבצע הפרויקט על מנת לקבל טיפים חשובים.

בשלב הבא יש לבצע סקר שוק משמעותי לצורך מציאת עורך דין מקצועי ומנוסה אשר ייצג אתכם בתהליך. יש לבחור בעורך דין שמגיע מתחום הנדל”ן ובקיא בהתחדשות העירונית. כמו כן חשוב לוודא כי הוא יהיה זמין לכם בצורה מלאה בכל שלב.

צעד חשוב נוסף הוא לאתר בעלי מקצוע רלוונטיים לפרויקט רק עם ניסיון בתחום הרלוונטי. כל בעל מקצוע שנעזרים בו בפרויקט מעין זה חייב להיות בעל ניסיון הן בתחום התחדשות עירונית בכלל והן בתחום הפרויקט הספציפי שבו בחרתם בפרט.

עדיף מאוד לקבל כמה הצעות במכרז היזמים על פני הצעה אחת בודדת.

Share:

lemexico

הישארו מעודכנים